Spoštovane študentke, spoštovani študenti,

Vabljeni na delavnico Knjižnice: Most do odprtega dostopa in vseživljenjskega izobraževanja, ki jo organizira Univerza v Mariboru v sodelovanju z Univerzitetno knjižnico Maribor v okviru projekta Lažne novice in teorije zarote? Opolnomočimo (se za) znanost! - akronim oooZnanost!, ki ga financira Evropska unija v okviru ukrepa EU, Obzorje Evropa, MSCA & Citizens, Evropska noč raziskovalcev in Raziskovalci v šolah 2024-2025.

Na delavnici se bomo osredotočili na koncepte odprtih izobraževalnih virov (OER) in poudarili ključno vlog knjižnic pri spodbujanju, ozaveščanju ter promociji uporabe OER. Predstavljene bodo prednosti, ki jih prinaša uporaba OER, ter kako te prispevajo k višji kakovosti izobraževanja in pomembno vplivajo na podporo vseživljenjskega učenja.

Delavnica bo v ponedeljek 21. 10. 2024 med 14. do 15. uro, v Glazerjevi dvorani Univerzitetne knjižnice Maribor, Gospejna ulica 10, obvezna PRIJAVA.

Lp, Zdenka Peršin Fratnik