Logotip Medicinske fakultete, Univerze v Mariboru

Logotip financiranja EULogotip Ministrva za visoko šolstvo, znanost in inovacijeLogotip NOO
Logotip Univerze v Mariboru

Modul: Metode v molekularni biologiji
Delavnica: Osnove molekularne biologije

POVZETEK:
Pridružite se nam na 4-urni teoretični delavnici, ki bo razkrila osnove molekularne biologije, ključne za vsakega sodobnega znanstvenika in medicinskega strokovnjaka. Ta temeljni tečaj vas bo popeljal skozi mikroskopski svet celice, od njene osnovne zgradbe do kompleksnosti genetskih informacij.

OPIS:
Na 4-urni teoretični delavnici bodo udeleženci raziskali temeljne koncepte molekularne biologije, vključno s strukturo in funkcijo celic, osrednjo dogmo biologije in genetiko. Program je namenjen zagotavljanju ključnih znanj, potrebnih za razumevanje kompleksnosti genetskih informacij, idealen pa je za tiste, ki želijo razumeti temelje življenja.

Kaj boste odkrili?
Strukturo in funkcijo celic: Razumevanje celičnih kompartmentov in njihove vloge.
Osrednjo dogmo biologije: Potek informacij od DNA preko RNA do proteinov.
Temelje genetike: Od zgradbe DNA do njenega kopiranja in pomena v biologiji in medicini.

Komu je delavnica namenjena?
Idealno za študente, raziskovalce in vse, ki želijo razumeti temelje molekularne biologije.

IZVEDBA:
Modul obsega 4 ure teoretičnega predavanja na daljavo. Preverjanje znanja bo vključevalo kratko pisno preverjanje.

VRSTA IZOBRAŽEVANJA:
V času izvajanja pilotnega projekta NOO od 1. 1. 2023 do 31. 12. 2025 bodo udeleženci po uspešno zaključenem modulu prejeli potrdilo o opravljenem izobraževanju s preverjanjem znanja.

TERMIN:
junij 2024, termini bodo sporočeni naknadno