Eduroam​ omogoča varen in brezplačen dostop do zaščitenega brezžičnega omrežja. Zaposleni in študenti UM se lahko brezplačno prijavijo v Eduroam tudi na drugih izobraževalnih institucijah po Sloveniji in svetu s svojo digitalno identiteto UM.
S priklopom na omrežje sprejmete pravila dopustne rabe.
Namestitveni paket najdete na Eduroam CAT, kamor je pridružena Univerza v Mariboru. Omogoča preprosto nastavljanje omrežja Eduroam na priljubljenih operacijskih sistemih (Windows, Linux, Mac, …).​​​ ​​
S klikom na zgornjo povezavo se vam odpre spletna stran, kjer je že izbrana organizacija "Univerza v Mariboru" in ponujen nameščevalnik za sistem, s katerega dostopate. V primeru, da želite nameščevalnik za drug sistem, izberite "Vse platforme" in izberite želeno.