Študentski svet UM tudi letos pripravlja jesenske krvodajalske akcije skupaj z Območnim združenjem Rdečega križa Maribor in Centrom za transfuzijsko medicino UKC Maribor. Akcije se izvajajo na posameznih fakultetah, in sicer bodo po spodnjih petih terminih (od 9. do 12. ure) potekale na naslednjih fakultetah Univerze v Mariboru:
• ponedeljek, 14. november: Pravna fakulteta UM;
• ponedeljek, 28. november: Pedagoška fakulteta, Fakulteta za naravoslovje in matematiko in Filozofska fakulteta;
• torek, 6. december: Medicinska fakulteta (akcija se bo odvijala v Centru za transfuzijsko medicino);
• ponedeljek, 12. december: Tehniške fakultete;
• torek, 13. december: Fakulteta za zdravstvene vede (akcija se bo odvijala v Centru za transfuzijsko medicino).

Dodatna krvodajalska akcija v sodelovanju s Študentskim humanitarnim društvom bo potekala še v sredo, 16. novembra, od 10. do 14. ure na UŠC Leona Štuklja.

Prvo in nadvse pomembno vodilo, da navdušimo mlade za krvodajalstvo, naj bo prostovoljstvo, letos pa se bo Študentski svet UM študentom, ki bodo vložili svoj trud s prihodom na krvodajalsko akcijo, tudi zahvalil z majhno pozornostjo. Vabljeni, da se pridružite skupini prostovoljcev, ki širijo zavest o pomenu darovanja krvi, saj vse to prispeva k izboljšanju moralnih vrednot v naši družbi.
Študentski svet Univerze v Mariboru