Spoštovani,

na Univerzi v Mariboru pripravljamo 19. aprila 2017 delavnico z naslovom »Mentoriranje doktorskih študentov: delovna obveza ali privilegij?«, ki jo bosta izvedla red. prof. dr. Zoran Ren in red. prof. dr. Damijan Mumel.

Mentoriranje doktorskih študentov je eden najzahtevnejših izzivov s katerim se srečujejo visokošolski učitelji pri svojem delu. Za uspešno mentorstvo namreč ni dovolj zgolj lastna znanstvena odličnost, razpoložljiva raziskovalna infrastruktura,  sposobnost vodenja in načrtovanja ter jasnega komuniciranja ampak predvsem partnerski medsebojni odnos med mentorjem in doktorandom.

Vsebina delavnice:

- uvodna motivacija,

- preteklost, sedanjost in prihodnost

- smernice, priporočila in cilji

- primeri dobrih in slabih praks

- skupna razmišljanja.

Prijave in dodatne informacije so na voljo tukaj: https://www.um.si/kakovost/usposabljanje-zaposlenih/Strani/usposabljanje2.aspx?dogodekID=46

Vljudno vabljeni.